Live Video

Vojsava Aliaj - Brenge Zemre  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/10/2012

2012-10-08T07:13:00

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2012
Ne me mbuloi qytetin
Cdo gje u be gri
Do ja humbi fjalen ne heshtem te dy
Se ky qytet pa ngjyra
Ashtu si veshtja me shi
Zemra ndalet se nuk ishe ti

REF
E lenduar e brengosur
Ne nje ndjen qe ska sherim
Zemra zemeren nuk e gjeti
As ne lindje ne perendim
Por 3dit si engjell qe me ve ne gjum
Dhe me zgjon cdo mengjes
Eshte ai qe me mban gjall
Shpresoj se gjithmon do pres (2X)

Dhe pse gjall e vdekur jam
dhe pse tretem behem hi
Dashurin qe zemra qan
Dashurin qe zgjen shpetim
dhe pse pritja me mundon
do duroj ky shpirti im
Per dashurin qe zemra qan
Dashurin qe zgjen shpetim


REF
E lenduar e brengosur
Ne nje ndjen qe ska sherim
Zemra zemeren nuk e gjeti
As ne lindje ne perendim
Por 3dit ti si engjell me ve ne gjum
Dhe me zgjon cdo mengjes
Eshte ai qe me mban gjall
Shpresoj se gjithmon do pres (3X)

Ehte ai qe me mban gall
Shpresoj se gjithmon do pres (2x)

Dhe pse gjall e vdekur jam
dhe pse tretem behem hi


Ky tekst u dërgua nga Bina
Më Shumë Këngë Nga Vojsava Alia:

Më Shumë...