A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vojsava Alia

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  43
  • Origin:
  • Gjirokastër 
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Vojsava Alia is a popular singer and songwriter of Pop, Southern Albania Traditional & Traditional Wedding music. Në vitin 2012, Vojsava Alia merr pjesë në X Factor Albania 1. Në Nëntor 2012, Vojsava Aliaj merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Brenge Zemre". Më datë 21 Tetor 2013, Vojsava Aliaj publikon videoklipin "Te Dua Bandill". Në Maj 2014, Vojsava Aliaj merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Imi Do T'jesh". Më datë 29 Janar 2015, Vojsava Alia & Mikel Rapaj publikojnë videoklipin "Nuse Te Percjellim Sot". Më datë 9 Qershor 2016, Vojsa...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

X Factor Albania

(Contestant)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Alketa Vejsiu

Tergita Gusta

Rezarta Shkurta

Zaimina Vasjari

Kamela Islamaj

Liri Rasha

Xhejsi Jorgaqi

Julka

Valbona Halili

Marjeta Billo


Tags: Vojsava Alia, Vojsava Aliaj

Vojsava Alia in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019