Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vani Rushiti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8
 • Emri i Vërtetë:
 • Rizvan Rushiti
 • Vendlindja:
 • Tepelene 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Vani Rushiti është një autor këngësh i njohur. U lind më 4 Tetor 1991 në Tepelenë. Muzikën e ka trashëgimi familjare. Pasi mbaroj shkollën 8-Vjeçare Avni Rustemi në Tepelenë filloj studimet në Shkollën Artistike Feim Ibrahimi në Gjirokastër viti 2006-2010. Në vitin 2012 hapi studion e tij në Tiranë si Kompozitor edhe orkestrues krysisht në muzikën popullore. Numërohen një sërë këngësh edhe bashkpunime brenda edhe jasht vendit. Si edhe koncerte mbarë Shqipërinë Kosovë Greqi Itali Suedi Nor...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Tags: Vani Rushiti, Rizvan Rushiti

Komente 0