Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Voltan Prodani - E Pamundur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/12/2017

2017-12-05T11:19:39

Muzika:

Voltan Prodani

Teksti:

Zhuliana Jorganxhi

Pjesëmarrëse në

Festivali i 56-të në RTSH
Sot miku im u bë trishtimi
dhe botën ndarë e shoh ne sy...
Zemren time… se kuptove
Ishe ti...vete rritmi i saj.
Ti ngrite thjesht... një fole
sot iken dhe... bosh e le.
A mos Ndoshta,
të kam humbur,
te kam humbur….

Në zemrën e thyer fryn er’ e ftoht?
Pa ty sot më duket gjithçka e kot’
S’ më mban as qyteti, më duket bosh
Të lutem mësomë qe të t,harroj!
Ku shkuan puthjet
Që m’ke dhuruar?
Ditëtnetët tona
Që bashk’ jetuam?
Që bashk’ jetuam!

Të kisha ëndrrën më t’ bukur
Ndaj dhe kjo ikje... ësht’mister
Çdo premtim i tradhëtuar
Si një plag’ në zemër therr...
ngrite thjesht një fole
Sot ike dhe bosh e le.

Se besoj ,, te kam humbur...
Ndoshta valle.. i pergjumur...
Se besoj ...te kam humbur...
E pamundur!

Në zemrën e thyer... fryn er’ e ftohte?
Pa ty sot më duket gjithçka e kot’
S’ më mban as qyteti, më duket bosh
Të lutem mësomë... qe të t,harroj!

Ku shkuan puthjet
Që m’ke dhuruar?
Ditëtnetët tona
Që bashk’ jetuam?

CODA
Po pse te desha
e prap të dua
Dhe s'eshte e lehtë
për të t’harruar.

Ku shkuan puthjet
Që m’ke dhuruar?
Ditëtnetët tona
Që bashk’ jetuam?
Që bashk’ jetuam?


Më Shumë Këngë Nga Voltan Prodani:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet