Visjan Ukcenaj
Visjan Ukcenaj
Visjan Ukcenaj
  • Vendlindja:
  • Puke Shqipëri
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Dhjetor 1988
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Visjan Ukcenaj është këngëtar i njohur. Visjan Ukcenaj i lindur në qytetin e Pukës më 20.12.1988. Rritur dhe shkolluar në Tiranë.
Mbaruar studimet e larta në universitetin e lartë të arteve për degën AKTRIM ( Dramë ) Master 2008-2013. Shumë vite karrierë në televizion dhe në spektaklet më të mëdha të komedisë në troje.
Mbi 30 role të ndryshme në teatër, 2 filma me metrazh të gjatë dhe 7 me metrazh te shkurtër.
I apasionuar pas karakterëve të ndryshme dhe larmishmërisë së personazheve, gjë që reflektohet dhe në karrierën e tij në Aktrim. I apasionuar pas muzikës së bukur dhe hip hopit ku që në vitin 2017 vazhdon dhe prodhon muzikë hip hop.

Më datë 15 Prill 2017, Vukman publikon videoklipin "Kastro Zizo",në bashkëpunim me Big Basta. Visjani ka filluar te eksploroje suksesshem fushen e muzikes me ane te Hip-Hopit dhe po punon per projekte te reja ne fushen e rrepit kontemporan ose New School.

Më datë 29 Mars 2019, Vukman publikon videoklipin "S'ka Si Ti". Teksti i këngës u shkrua nga Vukman.

Më datë 7 Korrik 2020, Visjan Ukcenaj publikon videoklipin "Tieter Bote". Teksti i këngës u shkrua nga Visjan Ukcenaj. Produksioni audio u realizua nga Trinium.

Më datë 21 Gusht 2020, Blerina Braka publikon videoklipin "Ti I Pari", në bashkëpunim me Visjan Ukcenaj. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Blerina Braka. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 23 Qershor 2021, Meriton Ademi & Visjan Ukcenaj publikojnë videoklipin "A Je". Teksti i këngës u shkrua nga Meriton Ademi & Visjan Ukcenaj, ndërsa orkestrimi u punua nga Atonbeatz. Produksioni audio u realizua nga Atonbeatz.

Më datë 24 Nëntor 2021, Visjan Ukcenaj & Kastro Zizo publikojnë videoklipin "Hana". Teksti i këngës u shkrua nga Visjan Ukcenaj & Kastro Zizo.

Në Maj 2022, Visjan Ukcenaj & Kastro Zizo marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "Hana".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2