Më mbaj mend (për 1 muaj)

West Side Family - Cohu (Feat. Edi Rama)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21

Jemi ne Sot e Ardhmja
jemi ne vetem ti ne dore e ke
ti mos rri por COHU! COHU! COHU! Cohu!

Jemi ne sot Ndryshimi
jemi ne plot te ardhme dit e re
ti mos rri po COHU! COHU! COHU! Cohu!

E Verteta eshte s`mendon njeri per ty
mendo ti me mendje shiko me sy.
Asnje Ska Ec krah teje
Kur ne Gerdec u Plasen Vrane Mendjet Tona
Shpethyen ne Masaker.

A S`thu tu thane damaret
e ngele i shkret ti.
Djersë ngelen tokat Nga Jugu ne Malesi.
Ndryshk te zune Cezmat
Uji shkon Kot Malit
Mbaj Radha e mbledh pika si koha e Mesjetarit.
Pika ty te derdhet Akoma mungon Drita
me shpresen per ndryshim 20 VJET UNE PRITA
20 vjet qe prita, pashe vetem parazita
prandaj e ndava mendjen Sot ka Ardhur Dita.

-COHU MINATOR ,COHU MALESOR
ESHTE KOHA TE VENDOSESH ,TI E KE NE DORE.
COHU SHQIPETAR TE DEGJOHESH TI
pertej te gjithe flamujve
KA VETEM NJE SHQIPERI

REF:
Jemi ne sot e Ardhmja
jemi ne vetem ti ne dor e ke TI
mos Rri Po Cohu Cohu Cohu Cohu
Jemi ne sot Ndryshimi jemi ne plot te ardhme
dite e re ti mos rri po COHU! COHU! COHU! Cohuuooooooh!

-Kalova ne çdo vend
pashe shpresen te venitur
pashe njerez te genjyer.Te Lodhur Duke Pritur
Pashe ara te braktisur
token e harruar
boll me keto semundje keto plage duhen sheruar.
Shiko pertej atyre qe luftojn vetem per vete,
shiko pertej partive jepi vlere kesaj jete,
shkarkoje kete barre edhe ec perpara
boll u ndot ky vend me mashtrime e te SHARA.
-Se jemi te Papune
kur duhet vetem pune
Nje ze Jam une Sebashku jemi shume.
Gjithmone Kam Besuar ,Cfare Kam enderruar
te lem pas te shkuaren se e keqe e kaluar.

Ti e ke ne dore te ardhmen per ta shkruar
COHU SHQIPTARE te gjithe te bashkuar
cohu per te ardhmen te vendosesh Ti
pertej cdo partive ka vetem nje SHQIPERI.

REF:
Jemi ne sot e Ardhmja
jemi ne vetem ti ne dor e ke TI
mos Rri Po CoHu Cohu CoHu
Jemi ne sot Ndryshimi jemi ne plot te ardhme dit e re
ti mos rri po COHU! COHU! COHU! Cohuuoooooh!

Cohu! Cohu! Cohu!COHU! COHU! COHU!

EDI RAMA:
Une do ta fitoje kete Gare
bashku me ju sepse besoj tek Shqiperia
besoj tek talenti dhe forca e njerezve te zakonshme
te ketij vendi
Beso tek nje ATDHE
te cilit ZOTI ia ka dhene gjithçka
i duhet per te qene i begatë.
Dhe une besoj qe asgje nuk eshte e pamundur
Ne rast se ne jemi te gjithe Bashke.

REF:
Jemi ne sot e Ardhmja
jemi ne vetem ti ne dor e ke TI
mos Rri Po Cohu Cohu Cohu Cohu Cohu
Jemi ne sot Ndryshimi jemi ne plot te ardhme
dit e re ti mos rri po COHU! COHU! COHU! COHU!

Jemi ne sot e ardhmja jemi ne


Ky tekst u dërgua nga Tvking8West Side Family
Renditja: Top 200
Publikimi: 30/05/2009


West Side Family - Cohu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cohu".
3. Video është e këngës "Cohu", por nuk këndohet nga West Side Family.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga West Side Family:


Komente 0