TEKSTESHQIP

Wicked K
Mikrofoni
Lyrics

verse 1
objektivi im intimidimi ose eleminimi
i cdo rreperi feminin qe stilin ritmin tim
ka si qellim imitimi provo tpipetish 1 rim
qe te gjith e din qe kurr nuk do jesh sinonimi im
antonim i suksesit tim ti je 1 deshtim
ne shikimin tend nga kendveshtrimi im shikoj adhurim, fansin tim sepse me durt lart
ke ngri nvend si pantomim dhe ke ngel me goj hap
si mundet nje primat primitiv si ti
te kerkoj minimizimin e ndikimit tim ne histori
rishkrimin e historise me penen time sublime eshte synimi im
mistifikimin e ritmit tim mitik e bejn kta histerik
ska asnji justifikim krijoj simfoni instiktivisht
vetem me 1 rim bej inseminimin e mendimeve tmia ne mendjen tende
nepermjet ketij biti mik dhe mikrofonit

refreni 4x
nepermjet ketij biti mik dhe mikrofonit

verse 2
e di po tvej nsiklet me kte kompleksitet
leksikor te tekstit qe korteksin djeg
bashk me cdo pretekst dhe kompleks qe ke
mos me pleks me kta tvobekt qe si bojn tekstet vet
jam ntjeter kategori ska melodi
fjal qe spo shkri mjaft metodik
jam i aft qe me cdo fjal me cdo rim
ti le kta rrepera pa frym sikur s kan 1 mushkri
zemren jau ndal ngaqe gjaku po ngri nven
peson arrest kardiak po nuk jam nje polic (damn)
stili dhe ritmi im si shkrimi kuneiform
mos provo ta deshifrosh eshte thjesht nje humbje kohe
un me 1 dor gjith boten ta sjell verdall
me cdo metafor ne kte karusel verbal
mendjen ne vend ta ndal neuronet ti djeg
cdo sinaps ta kpus dhe sistemin nervor ta pjek
me kto frekuenca ku po transmetoj
vetem telepatikisht un spo flas me goj
informacion per kedo qe degjon
nepermjet ktij biti mik dhe mikrofonit

refreni 4x
nepermjet ketij biti mik dhe mikrofonit

verse 3
cdo person qe mendon qe ne dore mund te marri mikrofonin tim po gabon
jam nje demon qe vazhdon dhe rimon pa ndalim deri nmomentin qe bota ndalon
jam gati tdeshmoj qe jom me i modhi ne ven dhe kto rima si bomb un i kam alibi
jo vetem nket ven po ne cdo kontinent rrepin barrbon un e kam terapi
metoden e shkrimit dhe ritmin qe kam provojn ta imitojn po pa patur sukses
formen e komunikimit qe kam un me bitin vetem enderrojne qe ta kene
manipulimin e mendjes nepermjet penes time un e bej pa problem
me cdo rim e cdo varg edhe ti e ke tqart besoj o mik e kupton ca po them
pse po testojn profesorin e rrepit qe po verteton teorema ne vend
dhe nervozojn poetin e vetem qe dominon me penen kete planet
fenomeni alien qe bomben e hidrogjenit hedh edhe boten ne ven
e rrafshon nga kta rrepera tmarum qe menojn se bojn rrep po nuk kan talent

refreni 4x
nepermjet ketij biti mik dhe mikrofonit

DËRGOI: