Më mbaj mend (për 1 muaj)

Wild Panther
  • Vendlindja:
  • Arbanë 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Tetor 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Wild Panther është këngëtar. Shkollen fillore dhe shkollën e mesme fillore është duke e kryer në Arban...Që nga një moshë shumë të re diku rreth 10 vjeq RAP-in e cilsonte si jetë dhe jo vetëm si muzik...
N'rrjedha t'rap-it u kyq në moshën 13vjeqare,duke bërë rap komercial përveq këngës së parë "Numër Nja" e cila prek pak nga tipi i muzikës gangsta.Në këngët e tjera si "Urime Pavarsia","The Truth","Away From My Homeland" Egzon Kryeziu ose ( Wild Panther a.k.a Zone'X Cilëson tema aktuale që ndodhin në Vendit tonë.
Duke marrur pjesë në shum koncerte në vendin tem Prizrenin menoj që arrita me marr ni njohje të një mase nga adhuruesit e Rap-it.
I dëshpruar nga marrja pjes në KosovaFest dhe mos marrja as edhe një qmimi vendosa mu largu pak preij koncertev,pasi që nuk mendoi që ian diqka real por vetëm intervenime edhe shpërndarje qmimesh për përfitime t'njonit qe e organizon edhe qekaq...Ni pauz e shkurtër që mendoi që edhe asai pauze i vjen fundi edhe ka mi pru kangët që i kom ba gati qekaq menooi qe asht enought...Peace Up

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  FreeLike  

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet