Më mbaj mend (për 1 muaj)

Wiz Khalifa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  28
 • Emri i Vërtetë:
 • Cameron Jibril Thomaz
 • Vendlindja:
 • Minot, North Dakota 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Wiz Khalifa është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Cameron Jibril Thomaz, better known by the stage name Wiz Khalifa, is an American rapper and singer-songwriter. He released his debut album, Show and Prove, in 2006, and signed to Warner Bros. Records in 2007. His Eurodance-influenced single, "Say Yeah", received urban radio airplay, charting on the Rhythmic Top 40 and Hot Rap Tracks charts in 2008. Khalifa parted with Warner Bros. and released his second album, Deal or No Deal, in November 20...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Ron Pope

Arcangel

Chris Brown

Bruno Mars

Jason Derulo

Kanye West

Riccardo Cocciante

Josh Turner

Flo Rida

Will.I.Am

Tags: Wiz Khalifa


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet