Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
BIOGRAFIA: WNC është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. WNC, ose gjatë "W-hite N-iggaz C-lan " (Klani i zezakve t'bardh), është nga grupet e muzikës Rrep që krijohet në Kosovë. Ndonëse grupi është krijuar që në vitin 1996, shfaqja e tyre më evidentuese para publikut realizohet kur del në treg CD-ja e tyre e parë 'Pse?!'. Lirisht mund të thuhet se këngët në këtë album, janë tejet interesante dhe të arrira në gjininë e tyre, madje karakteristikë interesante në disa raste është që ata gërshetojnë m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtarePse

Maxumim


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

E'7

ETB 57

Master Bass

Kamikaza-T

Felon Records

Infinit Records

2 Perqind

Hija E Jetes

A.D.X

Eki-Nox


Tags: Wnc, X-Wnc, W.N.C, W.N.C., Xwnc, Besnik Belegu, Faton Hajredinaj, Arlind Gjikolli, Dardan Belegu

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet