Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

17 Shkurti

jam nje vajz
4 vjeqare
kam identitet
dhe quhem kosovare

me 17 shkurt
2008
kosova shpalli
pavarsin e vet

te gjith shqipetaret
ne kemb u quan
dhe mirseardhjen
pavarsis ja uruan

me keng e valle
ata festuan
se per pavarsi
vite e vite
luftuan.

- Poezia u dërgua nga Bleona Leci -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  496teksteshqip.com © 2007 - 2017