Tema: Poezi Për 17 Shkurtin


Pavarsia

Me respekt kujtojm te kaluaren
dhe per jet se harrojm te shkuaren
kalum sfida dhe momente te veshtira
por me durim kemi ber qudira

sot jemi te lir dhe te pavarur
nga dhembja te gezimi kemi ardhur
tash kemi shtetin te cilin e gezojm
ta duam dhe mbajm te gjith premtojm

falenderues per te gjith ata qe ndihmuan
qe ketye perhershmeri gezim per ne realizuan
lusim zotin per bekimet e tij, pa mbarim,
qe shtetin ton ta ruaj dhe gezoj m eperparim

kujto te kaluaren dhe gezo te tashmen
puno te tashmen dh esyno te ardhmen
festo me gezim dh ekrenari
6 vjetorine shtetit me te ri.

JU DUA SHUM FEMIJ TE DASHUR.

- Poezi nga X Personja


- U dërgua nga Arlinda Berisha -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga X Personja


Komente 7