A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xeni (Shkelzen Jetishi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  140
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Xeni (Shkelzen Jetishi) është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare, popullore dasmash dhe popullore kosovare. Shkëlzen Jetishi - Xeni është i lindur në qytetin e këngës së pastër shqipe, Gjakovë. Ka filluar të këndojë që në fëmijëri, nga ku dhe ka realizuar një numër të madh këngësh, bashkëpunimesh e albumesh, që të gjitha këto të vlerësuara si është më e mira nga publiku. Xeni është i martuar dhe ka një djalë, e ai është këngëtari i njohur Korab Jetishi, i cili si duket po ndjek hapat e të atit. Xeni shquhet si një ndër këngëtarët më të mirë për interpr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Shkelzen Jetishin & Eli Fara (2018)

Live 2017 (2017)

Xeni Live 2015 (2015)

Gezuar (2015)

Ti Në Zemrën Time (2011)

Bashke Ne Sofer (2011)

Hajde Luj (2010)

Ju Këndon Zemra (2006)

Hitet Xeni

Kenge E Hare


» Dërgo Një Këngë »

Jam Dorzu
Hajt Tja Thojm Nje Kang Te Bukur
Kujtimet E Vjetra
Harroje Kaloje
Koha Nuk Të Pret
O Dukat
Si Babë E Bir
Nje Gote Raki (Raki E Shoke)
Dhe Parisin Me Ma Fal, Me Gjakoven Nuk E Nderroj
Shpirti Im


Artistë Të Ngjashëm:

Naim Krasniqi

Armend Rexhepagiqi

Mahmut Ferati

Ilir Shaqiri

Sinan Vllasaliu

Redon Makashi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Olen Cesari

Avni Mula

Shpat Kasapi


Tags: Xeni (Shkelzen Jetishi), Xeni, Shkelzen Jetishi, Shkelxen Jetishi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019