Xeni (Shkelzen Jetishi)
Xeni (Shkelzen Jetishi)
Xeni (Shkelzen Jetishi)
 • Emri i vërtetë:
 • Shkëlzen Jetishi
 • Vendlindja:
 • Gjakovë
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 59 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 1 Mars 1964
 • Horoskopi:
 • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Xeni (Shkelzen Jetishi) është këngëtar shumë i njohur. Shkëlzen Jetishi - Xeni është i lindur në qytetin e këngës së pastër shqipe, Gjakovë. Ka filluar të këndojë që në fëmijëri, nga ku dhe ka realizuar një numër të madh këngësh, bashkëpunimesh e albumesh, që të gjitha këto të vlerësuara si është më e mira nga publiku. Xeni është i martuar dhe ka një djalë, e ai është këngëtari i njohur Korab Jetishi, i cili si duket po ndjek hapat e të atit. Xeni shquhet si një ndër këngëtarët më të mirë për interpretim live, I cili zakonisht këndon nëpër ahengje të ndryshme familjare. Në vitin 2009, Xeni shpërblehet me çmimin "Best Popullore Albumi" në Zhurma Show Awards për albumin "Si babë e bir", në duet me djalin e tij, Korab Jetishin. Xenin sëfundi e shohmi më tepër në bashkëpunim me Zenel Dolin dhe orkestrin e Vllaznim Buxhovit, të cilët ngado që shkojnë krijojnë një atmosferë që askush s'mund ta zëvendësojë.

Në vitin 1997, Xeni publikon albumin "Kurorë Dashurie".

Në vitin 2006, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon albumin "Ju Këndon Zemra".

Në Dhjetor 2009, Xeni & Korab Jetishi marrin pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Si Babë E Bir".

Më datë 6 Gusht 2010, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon videoklipin "Koha Nuk Të Pret". Me këtë këngë, Xeni (Shkelzen Jetishi) merr pjesë në Zhurma Show 2010 në vitin 2010.

Në vitin 2010, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon albumin "Hajde Luj".

Më datë 7 Qershor 2011, Ismet Peja & Xeni publikojnë videoklipin "Hajt T'ja Thojme Nje Kenge Te Bukur".

Më datë 13 Dhjetor 2011, Korab Jetishi & Xeni publikojnë videoklipin "Në Vrullin E Rinisë". Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Në vitin 2011, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon albumin "Ti Në Zemrën Time".

Në vitin 2011, Shyhrete Behluli & Shkelzen Jetishi publikojnë albumin "Bashke Ne Sofer".

Në Tetor 2013, Bujar Qamili & Xeni marrin pjesë në Zhurma Show 2013 me këngën "Dy Bylbyla Ne Nje Gem".

Më datë 16 Nëntor 2013, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon videoklipin "O Dukat".

Më datë 29 Korrik 2014, Manjola Nallbani & Xeni (Shkelzen Jetishi) publikojnë videoklipin "Unë Do Të Dua".

Më datë 18 Dhjetor 2014, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon videoklipin "Jam Dorzu".

Në vitin 2015, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon albumin "Xeni Live 2015".

Në vitin 2015, Xeni & Zeneli publikojnë albumin "Gezuar".

Më datë 31 Maj 2016, Enkelejda Arifi, Xeni & Hysni Alushi publikojnë videoklipin "Tradita Shqiptare". Me këtë këngë, Enkelejda Arifi, Xeni & Hysni Alushi marrin pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 24 Qershor 2016, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon videoklipin "Dhe Parisin Me Ma Fal, Me Gjakoven Nuk E Nderroj".

Më datë 28 Prill 2017, Xeni publikon videoklipin "Sheqer Kam Kujtimin Tend".

Më datë 14 Korrik 2017, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon videoklipin "Kenget E Reja T'i Kendojme, Por Te Vjetrat Mos T'i Harrojme".

Më datë 22 Korrik 2017, Vjollca Haxhiu publikon videoklipin "Hakmarrje", në bashkëpunim me Shkelzen Jetishi. Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), teksti u shkrua nga Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 28 Korrik 2017, Xeni publikon videoklipin "Kujtimet E Vjetra", në bashkëpunim me Korab Jetishi. Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga 2 Step.

Më datë 15 Dhjetor 2017, Vani & Shkelzen Jetishi publikojnë videoklipin "Potpuri E Shqiperis Se Mesme 2017".

Në vitin 2017, Xeni publikon albumin "Live 2017".

Më datë 29 Korrik 2018, Xeni publikon videoklipin "Per Se Gjalli S’Te Harroj". Muzika e këngës u punua nga Vllaznim Buxhovi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vllaznim Buxhovi.

Në vitin 2018, Shkelzen Jetishin & Eli Fara publikojnë albumin "Shkelzen Jetishin & Eli Fara".

Më datë 27 Nëntor 2018, Gold AG publikon videoklipin "Jam Gjakova", në bashkëpunim me Shkelzen Jetishin dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës. Orkestrimi i këngës u punua nga Rrahman Kryeziu. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 12 Korrik 2019, Xeni & Vjollca Haxhiu publikojnë videoklipin "Harroje Kaloje". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, teksti u shkrua nga Ghulo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 20 Korrik 2019, Shkelzen Jetishi & Valon Shehu publikojnë videoklipin "Xhane". Muzika e këngës u punua nga Kledi Bahiti, ndërsa teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi). Produksioni audio u realizua nga Threedots.

Më datë 25 Korrik 2020, Xeni publikon videoklipin "A Pajtohem". Teksti i këngës u shkrua nga Ghulo, ndërsa orkestrimi u punua nga Granit Gashi. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Në vitin 2020, Sinani & Xeni publikojnë albumin "Sinani & Xeni 2020".

Më datë 3 Gusht 2021, Bujari & Xeni publikojnë videoklipin "Pa Faj Ti, E Pa Faj Une". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Gezim Mneri.

Më datë 17 Korrik 2023, Shkelzen Jetishi publikon videoklipin "Qika E Babit". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fatmir Muja.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: arsimdiber arsimdiber  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Xeni (Shkelzen Jetishi) »

Komente 9