A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhafer Ahmetaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Korish 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Xhafer Ahmetaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Xhafer Ahmetaj i lindur ne fshatin Korish komuna Prizren. I njohur si kengetar i muzikes popullore dhe folklorike hapat e pare te se ciles i filloi ne Shoqerine Kulturo-Artistike "Shkendija" Korishe ku filloi si nje 11 vjeqar ne vitin 1995, ne kete vit ne festivalin e Prizrenit u shperblye si kengetari me i mire i festivalit. Shkollen e mesme te muzikes e kreu ne Prozren duke vijuar studimet ne akademin e arteve ne Peje ne degen e Solo Kendimit. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorti i

Vlora Ahmetaj

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Xhafer & Vlora Ahmetaj (2018)

Kenge Folklorike (2017)

Luj Moj Nuse


» Dërgo Një Këngë »

Ty Te Dua
S'ka Përhajër
Maturant
Me Ba Dasem, Kemi Traditë
Hileqare
Me Lejo Te Prezentohem
E Ke Rastin


Artistë Të Ngjashëm:

Andin Randobrava

Shkelqim Kosova

Demush Malaj

Don Pizhi

Alban Shehu

GT

Lil' Liri

Mili Sallauka

Naser Beqiri

Gentian Gojani


Tags: Xhafer Ahmetaj, Xhafa, Xhafer Ahmeti

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019