Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Xhafer Ahmetaj - Zuna N´kajk

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zuna N´kajk".
3. Video është e këngës "Zuna N´kajk", por nuk këndohet nga Xhafer Ahmetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Xhafer Ahmetaj - Zuna N´kajk  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Folklorike"

Komente

Asnjë Koment

07/06/2017

2017-06-07T10:19:13+00:00Oohoo oo zuna n'kajk une o rash ne dete
oohoo o m'erdh ni shqiptar o me na gjete
ooo o shyqyr bana per selamete
oo lam atdheun o vllazen ne siklete.

Oohoo o moj kala kalaja e shkrete
oohoo o mu rrënofsh mori o rafshë ne dete
ahh oh mu rrënofsh more prej o temelit
ooo n'dave shpirtin o prej atdheute

Oohoo o ku i kam shokt une o letem kjajne
oohoo o letem kajn me lot o si lumi
oohoo o m'iken shokt e m'kan m'kan lanen o vet
ooo m'kan lan vete oo ne bjeshk t'uzdrumite

Oohoo o n'bjeshk tuzdrumit o kur jam dale
oohoo o mu fillu ni fiqir o i ziee
oohoo n'terr te zi or vllazen kena met
ooo veq po pysim o per atdheune

Oohoo o prej Bagdatit eo deei makafe
oohoo o qadrat n'greh o bajrak e bajrake
ooo thirr munajakovin prej o bagdadtit
ooo aman shokt o qysh dot gjinet qaiii oo
gjiletqa'hajaa.


Ky tekst u dërgua nga Besart Sopa
Më Shumë Këngë Nga Xhafer Ahmetaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet