Më mbaj mend (për 1 muaj)


Xhafer Ahmetaj - Rexh Mehmeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rexh Mehmeti".
3. Video është e këngës "Rexh Mehmeti", por nuk këndohet nga Xhafer Ahmetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Xhafer Ahmetaj - Rexh Mehmeti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Kenge Folklorike"

Komente

Asnjë Koment

07/06/2017

2017-06-07T10:15:53+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rexh Mehmeti" kënduar nga Xhafer Ahmetaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xhafer Ahmetaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vellezerit Çetaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

rexh memeti nat xhurdije
oi ka qito do dhi nqarshije
beqir agaj nji njer zotnije
shkon tu I vet neper qarshije
asma pat kun rexhen me sy
qayje posht I ka qit do dhije
cili asht rexhaj I ka than io sedije
qaj qe esht pshtet per zit o xhamis
kallushan musteqe zije
beqir aga po shkon skaj tij
sa po I man rexho qeto dhije
thot dhit e mija sjan per ty
kto e kan nji zanat te zije
qesin nshkelem e therin me brije
sun ti mjel zoja ndimije
mjelma zoja ne bor e shi
ooo tan me arna nguj te zie
mir e din zot qka lip tije
lip cerbin permi sye
permi sy o ne lul te ballit
nuk jam fona I dert hasanit
jam krasniqja pika djalit
ti la trut ne mjedis pazarit
reth pazarit ujti tretit
dukaxhijt o po bajshin seri
ooo beqir agen o ma zuri sheri o ejjjjMë Shumë Këngë Nga Xhafer Ahmetaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë