Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhafer Ahmetaj - Dasme E Madhe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Xhafer & Vlora Ahmetaj"

Komente

Asnjë Koment

29/06/2018

2018-06-29T13:46:54+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dasme E Madhe" kënduar nga Xhafer Ahmetaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xhafer Ahmetaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sinan Vllasaliu & Eli Fara - Dasme E Madhe

Eli:
Sa lezet sa bukuri
Paska sonte kjo krushqi
Bashke Kosove e Shqiperi
Po martojm ciftin e ri

Sinani:
Kosova me Shqiperine
Dajo kemi Camerine
Te gjithe miqte le te vijne
Ciftit do ja ngreme dolline

Refreni:
Kjo eshte dasem e papare
Pogonishte valle e pare
Hidhet vallja shtruar o
Dasma le te ndizet o

Eli:
Si kjo dasem s'kemi pare
Shqipetare e Kosovare
Camerine kemi kumbare
Ishalla kemben e mbare

Sinani:
Jemi nji e te pandare
Se te gjithe jemi Shqiptare
Sot kjo dasem na bashkoj
Kem' nje gjuhe e nje zakon

Aziz Murati - Dasme E Madhe

Of of aman aman

E darsm e madhe moj
Sonte ja ka nis e
E per hajr t'qoft aman
O i zoti i shpis e

E per hajr t'qoft aman
O i zoti i shpis e

E para valle
N'oborr ka fillu e
E motra halla teze
N'valle kokan çu e

E motra halla teze
N'valle kokan çu e

Of of aman aman

E sa shyhret aman
Jalla sa sevda e
E s'ka ma mir o hajde
Se me martu vlla e

E s'ka ma mir o hajde
Se me martu vlla e

E mir po lujka nusja
Zhak po i shkon fustani
E rrotull rrotull o hajde
Po i shkojka dhandrri

E rrotull rrotull o hajde
Po i shkojka dhandrri

Of of aman aman

E mir po lun çiçekun
Jalla per merak e
E na tranut o hajde
Jalla ni mahall e

E na tranut o hajde
Jalla ni mahall e

E hajde shok aman
O ju dashamir e
E kceni n'valle o
O ju nji nga nji e

E kceni n'valle moj
O ju nji nga nji e

...
Më Shumë Këngë Nga Xhafer Ahmetaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet