TEKSTESHQIP

Xhafer Ahmetaj
Hajde Rrokni Vallen
Lyrics

Qoshem Qosh sokaktut kerret jan renit, dil moj nan te dera se krushit ja hyn kshyr kerrin e nuses quysh e kemi ujdis plot lula kurdela e kemi solis, hajde
Ref2x
rrokni valle e bojna lume kcejna me tupan festojm me flamur, bum e bum bajn defat qikat po na knojn, qka po na bojn kerrav me shuplaka i mshojn hajde lum shofera kerrat per me i nis ngutu po thot baba se miku sna prit,
Ref2x
hajde rrokni vallen ebojna lumee kcejan me tupan festojm me flamur, vetem 5minuta oo sna kan mbet ma shum dhandrri kshyr sahatin e po ban lum kokan mbledh shoqnia e po bajn mahi luj e bojn hajgare me dhandrin e ri
hajde rrokni vallen e bojna lume kcejna me tupan festojm me flamur po na bin sfirenat nusja paska ardh lum baba lum nana kshyrne sa e bardh dhandrri dhe nusja si lule me flet luni teze bia qysh ja kem adet
Ref2
hade rrokni vallen e bojna lum kcejna me tupan e festoj me flamur....

DËRGOI: