A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhani Shqerra

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  12
BIOGRAFIA: Xhani Shqerra është një këngëtar i njohur. ENGLISH: Xhani Shqerra is an Albanian recording artist, presenter, art director, model and dancer who rose to fame when he emerged as a pop singer in early 2000 with the release of his hit Italian song “Un posto nel tuo cuore”. His other hit songs include: “Tu Juego” (2006) popular in South America; “Chanson d’amour” (2007) a hit in Italy, France and Albania; and “Pa fund” (2009) famous in Albania. Xhani Shqerra is a showman in the entertainmen...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Genti

B-King

Bekim Halili

Viagra

Kacho

Burim Kastrati

Nusran Fera

Osman Shehu

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Sami Kallmi


Tags: Xhani Shqerra

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019