A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Avdyli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  39
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
BIOGRAFIA: Xhavit Avdyli është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. Karrierën prej muzikanti e ka filluar si instrumentist që nga viti 1993. Kurse, me këngë filloi të merrej që nga viti 1994 dhe pati një varg paraqitjesh në manifestime kulturore në Ferizaj e më gjerë. Nga përvoja dhe puna profesionale që bëri, në bashkëpunim me kolegët e tij profesional, ka punuar dhe vazhdon të punojë albume për këngëtarë të zhanreve të ndryshme të muzikës: Zbavitëse, Popullore, Hip Hop, R&B etj. Aktualisht Xhaviti punon në sekt...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

2Ton

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Live 2012 (2012)

Live 2011 (2011)

Disponim Per Dasmore (2010)

Këngë Për Qefi (2008)

Të Kërkoj (2007)

Më E Mira (2003)


» Dërgo Një Këngë »

Ku Ke Mbet
Ti Je Jeta
Luj Moj Qike
Mos Aktro
Dikur
Gjurmet Ne Trupin Tim
C'na Duheshin Fjalet
Shko
Her Drit Her Terr
Endrra Ime

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Giti

Eroll Murati

Zijadin Alili

Magrib Muqiqi

Naser Beqiri

Xhevdet Osmanaj

Kushtrim Dobra

Dardan Gjinolli

Edison Kelmendi

Hajrumin Kamberi


Tags: Xhavit Avdyli

Krijo Një Kartolinë