A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Dedej

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  24
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 54
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Xhavit Dedej is a popular singer of Central Albania Traditional music. I lindur dhe i rritur mes këngës tironse, të cilën e këdon me shumë pasjon. Ka edituar disa albume dhe një numër të madh këngësh e videoklipesh. Në vitin 2002, Xhavit Dedej publikon albumin "Mori Goca Gjithe Sa Jini". Në vitin 2004, Xhavit Dedej publikon albumin "Faj Apo Gabim". Në vitin 2006, Xhavit Dedej publikon albumin "Bobi". Më datë 2 Qershor 2008, Xhavit Dedej publikon videoklipin "S'jam Harom". Më datë 22 Mars 2012, Xhavit ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Bobi (2006)

Faj Apo Gabim (2004)

Mori Goca Gjithe Sa Jini (2002)


» Add A Song »

O Shijak Me Halle
Uje Se Plasa
Bobi
Te Kam Zemer
Vishe Cun Kemishen
S'jam Harom
Rrespekti
Une Me Ty
Diaspora
Seç Kalova Nga Shijaku


Related Artists:

Bujar Cici

Reshit Boka

Leonard Bombaj

Hysni Alushi

Thoma Mahilaj

Rifat Mulaj

Nimet Leka

Ferdinant Bjanku

Ardian Trebicka

Gjeto Luca


Tags: Xhavit Dedej, Xhavit Dedei, Xhaviti

Xhavit Dedej in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019