A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Vitia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
  • Vendlindja:
  • Marec (Prishtine) 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Xhavit Vitia është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Rapsodi ju kendoi te gjitha trevave Shqiptare pa perjashtim. Karrieren e Folkloristit e filloi ne vitet 80-ta si 10 vjeqar. Xhavit Vitia ka disa Albume me i veqanti eshte ai i vitit 1992 kenga e Shyt Marecit me Text dhe muzike te Rapsodit. Xhavit Vitia ka ne repourtarin e tije dikun rreth 20 kenge me muzike dhe text te vete Rapsodit shume te sukseseshme dhe gjithashtu rreth 450-500 bashkangjite edhe kenget e vjetra Shqiptare popullore. Ka qene ne...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Deshmoret E Gollakut (2018)

Isuf Aga (2015)

Zemra E Dukagjinit


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Rifat Mulaj

Përparim Brati

Nehat Ferati

Luan Krasniqi

Hazir Qelaj

Dardan Shkreli

Hamez Llapqeva

Bajram Gigolli

Hysni Klinaku

Visar Peja


Tags: Xhavit Vitia, Xhavit Vitija, Nexhat Vitia

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019