Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhejsi Jorgaqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  278
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Xhejsi Jorgaqi është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Xhejsi Jorgaqi eshte nje nga yjet e muzikes shqiptare, vajza e muzikantit dhe kengetarit te njohur shqiptar Gjergj Jorgaqi. Kohet e fundit Xhejsi po shquhet edhe per tekstet e kengeve qe shkruan. Në Prill 2005, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Jeta S'eshte Romance". Në Shtator 2005, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2005 me këngën "Ik Largohu". Në Shtator 2006, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥Qesh Kush Qesh I Fundit (2008)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

20

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Eltina Minarolli

Lili Gjidodaj

Sigi Bastri

Ornela Bregu

Linda Sadiku

Marjeta Billo

Orjola Xhemollari

Rezarta Smaja

Enxhi Kumrija

Adalena Seferi

Tags: Xhejsi Jorgaqi, Xhesi Jorgaqi, Jc, J.C.


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet