Më mbaj mend (për 1 muaj)


Xheki - Loqka Jeme

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Loqka Jeme".
3. Video është e këngës "Loqka Jeme", por nuk këndohet nga Xheki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Xheki - Loqka Jeme  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/11/2017

2017-11-06T16:00:05+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Loqka Jeme" kënduar nga Xheki.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xheki i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Landi Roko & Shkumbin Sadiki - Loqka Jeme

Loqka jeme loqka jeme Shkumbini (2x)
E more ti zemren teme
Loqka jeme loqka jeme
E more ti zemren teme

Loqka jeme loqka jeme Landi (2x)
E more ti zemren teme
Loqka jeme loqka jeme
E more ti zemren teme

E ke marr me nge Landi (2x) Shkumbini voc 2
se mesazhet ti
seen mi le

Puthjen tende dua ta ndjej Shkumbini (2x)
Te verteten po rrefej
Gjdo mengjes kur i hap syt
Po me ndez shikimi yt

Puthjen tende dua ta ndjej Landi (2x)
Te verteten po rrefej
Gjdo mengjes kur i hap syt
Po me ndez shikimi yt

E ke marr me nge Landi (2x) Shkumbini voc 2
se mesazhet ti
seen mi le

Eva - Loqka Jeme

fibi
ti po bon lojna
kur tjert nuk lujn me dash
impresonante qka thu e qka
po bon ti veq na dy zemra te
tjerat boy i kom une
veq na dy zemra
ta fali ni nat ma shum

eva
merre merre shpirtin ta kam fal
merre po mos luaj si i marr
buzen ti po du me ta prek
se te dua ty me shum

ref 3x
eva

hajde hajde loqka jeme hajde ti
hajde hajde jo per sen ti mos ta nin
krejt e din se sa pom don
ti me mu un me ty jom

fibi
hajde hajde loqka jeme hajde ti
hajde hajde jo per sen ti mos ta nin
krejt e din se sa pom don
ti me mu un me ty jom

fibi
e di qka dojna kur jemi
bashk un e ti interesante
ajo qka bon mu ma nin
jom ajo ndjenja me zemren tane
nuk luj jom ajo ndjenja qe dashni t'jep ty pa fund

eva
merre merre shpirtin ta kam fal
merre po mos luaj si i marr
buzen ti po du me ta prek
se te dua ty me shum

ref 2x
eva

hajde hajde loqka jeme haje ti
hajde hajde jo per sen ti mos ta nin
krejt e din se sa pom don
ti me mu un me ty jom

fibi
hajde hajde loqka jeme haje ti
hajde hajde jo per sen ti mos ta nin
krejt e din se sa pom don
ti me mu un me ty jom

ref 2x

eva
hajde hajde loqka jeme haje ti
hajde hajde jo per sen ti mos ta nin
krejt e din se sa pom don
ti me mu un me ty jom

fibi
hajde hajde loqka jeme haje ti
hajde hajde jo per sen ti mos ta nin
krejt e din se sa pom don
ti me mu un me ty jom

Genta Zeqaj - Loqka Jeme

Gjith po thon sa mir po lun,
ti mu veq po m'ban me vujt
Kur afrohem per met fol,
s'po del fjala kater or

Gjith po thon sa mir po lun,
ti mu veq po m'ban me vujt
Kur afrohem per met fol,
s'po del fjala kater or

Ref
Loqka jeme sa te du,
qka me bo per met fitu.
Para teje kur po rri,
bohem krejt tjeter njeri

Loqka jeme sa te du,
qka me bo per met fitu.
Para teje kur po rri,
bohem krejt tjeter njeri

II
Ma e mir ska qysh me kan,
ska njeri qe se tranon.
Shum po tutna per met prek,
nga meraku isha djeg

Ma e mir ska qysh me kan,
ska njeri qe se tranon.
Shum po tutna per met prek,
nga meraku isha djeg...

Ref
Loqka jeme sa te du,
qka me bo per met fitu.
Para teje kur po rri,
bohem krejt tjeter njeri

Loqka jeme sa te du,
qka me bo per met fitu.
Para teje kur po rri,
bohem krejt tjeter njeri

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Xheki:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet