Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Xhela - Aman Aman Gjermani  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

14/06/2012

2012-06-13T23:09:55+00:00

Këngë e albumit:

"Live 2012"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Aman Aman Gjermani" kënduar nga Xhela.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xhela i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kadan Duraj - Aman Aman Gjermani

Ne rini jam dal n'gurbet
e lash nanen ne shpi vet(2x)
Reff:2x Aman aman Gjermani
e shkreta Zvicerr ti
me mashtrove ne rini
qka m'duhet kjo pasuri

Mkalon jeta ne gurbet
kur do kthehem zdi as vet(2x)

Reff:2x
Aman aman Gjermani
e shkreta Zvicerr ti
me mashtrove ne rini
qka m'duhet kjo pasuri

Blerim Hajra & Faruku - Aman Aman Gjermani

ne rini kam ardh ngurbet
e lash vetem nanen tem (2x)

ref:1
aman,aman,gjermoni
e shkreta gjermoni,
mu mashtrove ne rini
qe ty kam gjith pasuri (2x)

mkalon jeta ne gurbet
kur dot kthehem sdi as vet

mkalon jeta ne gurbet
po por titna ktu dot vdes

(ref:2)
aman aman gjermoni...

Edona Llalloshi - Aman Aman Gjermani

1.)Në rini kam ra n gurbet, e lash nanen time vet,në rini kam ra n gurbet, e lash nanen time vet,

aman,aman gjermani e shkrehta zvicer ti më mashtrove në rini që të kem gjith pasuri,

aman,aman austri e shkrehta suedi, më mashtrove ne rini që të kem gjith pasuri.

2.)Në rini kam ra n gurbet, e lash nanen në shpi vet, në rini kam ra n gurbet, e lash nanen në shpi vet,

aman,aman gjermani e shkrehta zvicer ti, më mashtrove në rini që të kem gjith pasuri,

aman,aman austri e shkrehta suedi, më mashtrove ne rini që të kem gjith pasuri.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Xhela:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet