Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhela - Mos Me Thuaj Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Me Thuaj" kënduar nga Xhela.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 9 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
9

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Leonora Jakupi - Mos Me Thuaj

Mos më thuaj se ke ikur
I zemruar, i merzitur
Mos më thuaj ke vrapuar
Por prej detit të trazuar

Erë mali
Më ke mua
Unë jam lulja përmbi krua ??
Valë deti
Më ke mua
Por trazimin nuk e dua

Refreni:
Unë e di se ti më do
Për një fjalë mos m'u zemro
Mos i shto zemrës merak
Se meraku të bën plak
(x2)

Mos më thuaj se ke humbur
E vetmuar s'jam e lumtur
Mos më thuaj se harrimi
Të ka thirrur nga largimi

Fjalë loti më ke mua
Mos më tret nga sytë e tua
Këngë malli më ke mua
Por harrimin nuk e dua

Refreni:
Unë e di se ti më do
Për një fjalë mos m'u zemro
Mos i shto zemrës merak
Se meraku të bën plak
(x2)

Mos i shto zemrës merak
Se meraku të bën plak
Të bën plak

Prince Double H - Mos Me Thuaj

Refrain:
Nuk ndi per kend tjeter – kur gjaku me vlo
une ty me nje tjeter – kurr sdua te shoh
per ty do jap jeten – qdo gje la permas
niher ta dhash besen – per ty do te vras.
Vers 1:
Me thuaj sme don dhe me sdon te me njeh
Me thuaj n..kete jet me nuk don te me sheh.
Me thuaj qe sonte - kam vdekur per ty
Me thuaj qe kurr - sdo ti shoh ata sy.
Me thuaj qe puthjen - ton e ke harruar
qe fjalt e mia - n..zemer tkan lenduar
Me thuaj unazen - me n..dor nuk e mban
Por kurr mos me thuaj - per tjeter mke lan.
Vers 2:
I verbert kam qen – e t..vertetn se pash
Me thuaj gabim ke - qe zemren ta dhash.
Me thuaj aromen - me kurr sdo ta ndjej
Me thuaj qe femer - si ti kurr sdot gjej.
Me thuaj qe lotet - me kurr sdo ti fshi
Dhe buzet e mia - kan vdekur per ty.
Me thuaj unazen me n..dor nuk e mban
Por kurr mos me thuaj per tjeter mke lan.
Vers 3:
Me thuaj qe qastet - me mu skan kuptim
Dhe qe nga kjo dit dot harrosh emrin tim.
Me thuaj buzqeshje - me kurr sdot me fal
qe dot harrosh vendet ku bashk kemi dal.
Me thuaj te varri kur vdes sdo te vish
Dhe shum me e lumtur pa mu do te jesh.
Me thuaj unazen me n..dor nuk e mban
Por kurr mos me thuaj per tjeter mke lan.

Sami Jakupi - Mos Me Thuaj

Me gjith zemër te kam dasht
Me tradhti do me mvra
Erdhi fundi me lot u ndam

x2

Mos me thuaj se do te vi
Mos me thuaj tkam veq ty
Mos me thuaj tvi ne jet
A moj je e pa bes

ref x2
Më kujtohen disa fjal
Mke premtu më ke than
Për veq teje sduu askand

x2

Mos me thuaj se do te vi
Mos me thuaj tkam veq ty
Mos me thuaj tvi ne jet
A moj je e pa bes

ref x4

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 27/07/2013Më Shumë Këngë Nga Xhela:


Komente mbi këtë këngëXhela - Mos Me Thuaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Thuaj".
3. Video është e këngës "Mos Me Thuaj", por nuk këndohet nga Xhela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.