Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Xheladin Hamza

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • Rahovec 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 67 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Xheladin Hamza është një shkrimtar. Në fëmijëri të hershme në moshën tre vjeçare mbetet pa një prind, pa babanë. Ritet në kushtet shumë të vështira të jetës. Pas mbarimit të shkollimit punësohet në Kuvendin komunal në Rahovec, në Drejtorinë për financa dhe buxhet. Në fillim të viteve të nëntëdhjeta si shumë shqiptarë të tjerë edhe poeti largohet me dhunë nga puna. Pas çlirimit sërish aktivizohet në Kuvendin komunal në Drejtorinë për financa dhe buxhet. Krahas punës dhe detyrave pr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Martin P Lleshi

Ragip Ramaj

Rrustem Geci

Josif Gegprifti

Agim Xhuveli

Vahit Nasufi

Hyqmet Hasko

Petrit Ruka

Sotiraq Naci

Kasam Shaqirvela

Tags: Xheladin Hamza, Xheladin Emrullah Hamza


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet