Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhelal Xheladini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  8
BIOGRAFIA: Xhelal Xheladini është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Është fundi i viteve të ’70-ta, ditët e nxehta të verës rimojnë me një « bandë » çunash nga lagjja e trimave, çuna të pasionuar në muzikë, të cilët me gitaret e tyre i njihte e gjithë lagjja. Në ballkonet e shtëpive skaj rrugës, këndonin këngë që zgjatnin gjithë natën. Kur kaloja mbrëmjeve andej ishte e pamundur të mos i dëgjoja tingujt e muzikës së tyre, tinguj që ende më tingëllojnë butshëm sa herë që i kujtoj. Njëri prej atyre çunave ishte Xhe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nusran Fera

Nysret Hyseni

Bekim Halili

Ardi (Ardian Hasaj)

Breaker G

Xhemail Retkoceri (Xhemi)

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Osman Shehu

B-King

Arjan Effecti

Tags: Xhelal Xheladini


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet