Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhema Aka Jemayli - Ndalu Pak Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ndalu me kupto, te lutem ndegjo,
se dashuria jon sdo te mbaron.
Ndalu me kupto, te lutem ndegjo,
se dashuria jon sdo te mbaron.

Ter keto vite kishin qen te kota,
per ty pata pas emocione te forta.
Ta fala zemren, ta fala dashurin,
ta fala respektin, ta dhash besimin.
Bera gjitha qe jan te mira per mu e ty,
por ti u ktheve dhe shkelen ne dashuri.
Si ti mbylli syt kur sduron shpyrti i im,
si ta pranoj ket por dhem barku im.
Dashuria me ty mendova qe ishte reale,
msimi me ty ishte nje gje normale.
Me thoje se TE DUA, TE DUA,
por fajtore ti dole me mua.
Perse nje her nuk ndalesh me mendu,
nuk jem fëmi tash keshtu me vepru.
Me ty ker se kisha imagjinu.
Po kisha qen i hutuar dhe se kisha mendu.

Ndalu me kupto, te lutem ndegjo,
se dashuria jon sdo te mbaron.
Ndalu me kupto, te lutem ndegjo,
se dashuria jon sdo te mbaron.

Perpara me thojshe se jemi nje qift i mir.
Po tash ke ndryshuar dhe tjer te duken me te mir.
Perse nuk ndalesh me mendu.
Perse thua se gjithon je me mu.
Per nje munges, nje terkim i hedhu ter vitin ne terrim.
Po te them ndalu se gabon,
nje dit zemra edhe ty do ta provon.
Nje dit zemra edhe ty do ta provon.
Se dashuria nuk esht vetem nje rrug kalim.
Ma dhe fjalen per bashk jetes,
por keto fajl u ben harres.
Ti per mua pate qen gjithmon ideale dhe dashurija jon pate qen reale.
Qe ti t'largohesh nje dit nga un,
se kisha besu se pse esht e befasuar.
Me kupto vajz, me kupto.

Ndalu me kupto, te lutem ndegjo,
se dashuria jon sdo te mbaron.
Ndalu me kupto, te lutem ndegjo,
se dashuria jon sdo te mbaron.
Ndalu me kupto, te lutem ndegjo,
se dashuria jon sdo te mbaron.


Ky tekst u dërgua nga GREJKOC

Xhema Aka Jemayli - Ndalu Pak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndalu Pak".
3. Video është e këngës "Ndalu Pak", por nuk këndohet nga Xhema Aka Jemayli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhema Aka Jemayli:


Komente 0