Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Savrovë 
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Xhemajl Rudi është një shkrimtar. Katër vite të shkollës fillore i kreu në fshatin e lindjes ndërsa tetëvjeçaren në shkollën fillore "Vëllëzërit Frashëri"në fshatin Bukosh. Prej vitit 1981 mirret aktivisht me veprimtari të lëvizjes për pavarësi. Kam shkollimin dhe diplomen e kontabilitetit, si dhe per nje kohe kam studiuar ne filozofi-sociologji. Më 1993 ndiqet sërish dhe detyrohet të largohet nga vendi.Momentalisht gjindet në Zvicër prej 17 vitësh. Me poezi u morë nga klasa e 6-...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Gëzim Ajgeraj

Fehmi Pireva

Islam Idrizi

Fatmir Çitaku

Ilir Koro

Agron Tufa

Perikli Shuli

Nazmi Abazi

Kasam Shaqirvela

Romario Xhaferri

Tags: Xhemajl Rudi


Komente mbi këtë artist