A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhemë Karadaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Xhemë Karadaku është një shkrimtar i njohur. Xhemë Karadaku u lind në fshatin Ranatoc të Karadakut të Preshevës. Xhemë Karadaku shkollën fillore e mbaroi në vendlindje, të mesmen në Preshevë, ndërsa fakultetin e Makinerisë në Prishtinë. Ka ndjekur studimet pasuniversitare në drejtimin Administrim Biznesi, në Universitetin “Dardania” në Prishtinë. Bashkëpunon me revista të shumta në gjuhën shqipe. Bashkëpunoi kohë të gjatë edhe me Revistën për Enigmatikë “Horizonti” e një kohë ishte edhe ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Daniel Gazulli

Dhimiter Nica

Imri Trena

Ilirjan Zhupa

Tahir Kolgjini

Vaso Dushi

Brahim Avdyli

Leo Gjata

Skënder Rusi

Musa Vyshka


Tags: Xhemë Karadaku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019