Xhemi Leka
Xhemi Leka

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Pogradec Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 15 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Xhemi Leka është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Talenti i saj është i trashëguar nga gjyshja. Ajo ka dy vjet që e ka bërë muzikën pjesë të jetës së saj, duke u angazhuar nëpër dy festivale të fëmijëve të qytetit. Pasione të tjera të saj janë kërcimi dhe piktura. Xhemi, përpos dëshirës për t’u bërë arkitekte, ëndërron të bëhet një këngëtare e famshme. Në vitin 2018, Xhemi Leka merr pjesë në Voice Kids Albania....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0