A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhenc Bezhi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Residence:
  • Austri 
  • Age:
  • 56
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Xhenc Bezhi is a popular writer. Shkollën fillore dhe të mesme i kreu në qytetin e lindjes, ku diplomoi në Gjuhë dhe Letërsi në SHLP “BAJRAM CURRI”. Një kohë punoi në arsim dhe në teatrin e qytetit. Aktivitet e tij të pareshtura në lëvizjet e kohës shpejtë u bënë halë në sy për regjimin fashisoid dhe gjenocidial të çetnikëve serb ku fillojnë përndjekjet për eliminim. Prej vitit 92-93 migron në Austri ku jeton edhe sot. Me shkrime merret qysh në orët e hershme të rinisë, si nxën...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Pal Sokoli

Liri Loshi

Mehmet Bislimi

Abdullah Konoshevci

Sahit Shala

Xhevahir Cirongu

Shaban Cakolli

Ferdinand Laholli

Ardi Omeri

Odise Gremo


Tags: Xhenc Bezhi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018