Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xheni
  • Emri i Vërtetë:
  • Argjend Meçe
  • Vendlindja:
  • Dibra E Madhe 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  10
Këndon kryesisht: popullore moderne tallava

Xheni është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Emri i plot i tij eshte Argjend Meçe. Eshte i martuar dhe ka dy djem dhe nje vajze. Aktualisht jeton ne Shkup pasi atje mundesit e nje kengetari jan me te shumt dhe me te mir kualitativ. Ai me se shumti albumet e tij i ka bere ne studion Eroll 5 dhe ne te shumten e rasteve ka bashkpunu me Dulin pasi qe ishin nje ekip. Prej vitin 2012 Xheni e formoje grupin e vet Ork. Dibranet. Muziken e Xhenit zakonisht e bejn vellezerit e tij ne studio pasi qe te tre jan muizkant dhe te sukseshem.

Më datë 6 Prill 2011, Xheni publikon videoklipin "Pa Ty Mbeta".

Më datë 25 Nëntor 2012, Xheni publikon videoklipin "Ty Te Deshta".

Më datë 25 Nëntor 2012, Nail Sukaj & Xheni publikojnë videoklipin "Hille Vallen".

Në vitin 2013, Duli, Elvana & Xheni publikojnë albumin "Per Disponimin Tuaj".

Në vitin 2014, Duli, Xheni & Lumja publikojnë albumin "Vetem Per Ju".

Në vitin 2014, Duli, Xheni, Elona, Tina & Ana publikojnë albumin "Se Bashku Me Ju".

Më datë 26 Tetor 2019, Valon Berisha publikon videoklipin "Ne Gurbet", në bashkëpunim me Xhenin. Muzika e këngës u punua nga Xheni, teksti u shkrua nga Ejup Shabani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xheni. Videoklipi u prodhua nga kompania Jehona.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1


Komente 1