TEKSTESHQIP

Xheni
Mos Qaj
Lyrics

2x
Kam shkru vargje per ty kendoj
Ty e dashur do ti kushtoj
Kete keng ty ta kushtoj
Me lot ne sy do ta kendoj

Mos mos qaj mos qaj mos qaj
vet e dashur ti ke faj
Veq nje fjal dua te them
Kush na ndau shkoft ne xhenem

Une pa ty moj si t'jetoj
Terr e zi jeta me shkoj
Dite e nate per ty mendoj
Une per ty kurban do t'shkoj

2x
Une pa ty jete jetoj
Dhe qdo qast me mall e kujtoj
Ndixhoma zerin dhe mos qaj
Sa te jem xhall n'zemer do t'mbaj

Mos mos qaj mos qaj mos qaj
vet e dashur ti ke faj
Veq nje fjal dua te them
Kush na ndau shkoft ne xhenem

Une pa ty moj si t'jetoj
Terr e zi jeta me shkoj
Dite e nate per ty mendoj
Une per ty kurban do t'shkoj

Une pa ty moj si t'jetoj
Terr e zi naj naj......

DËRGOI: