A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dedikim

dedikuar tere njerezve qe kane luftuar
e per jeten e tyre aspak nuk kane menduar
te gjithe kan perfunduar me pasoja
me se dija nese do te mbijetoja
tere gjak ne duar te vetreten pohoja
djallin nga brenda kerkoja
dedikuar tere poeteve qe krijojne poezi
dedikuar nje kenge qe kendershtoi nje tiani
duke vrapuar ne nje ngjyre mendimesh
duke degjuar qindra kercenimesh
guximin e djallit do te trashegoj
vetem lirise dedikimin do t i dedikoj

- poezi nga Xhenisa Memolla


- Poezia u dërgua nga Xhenisa Memolla -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019