A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

28 Nentori

28 nentori dite e pavaresise
i dha drite gjithe shqiperise
ismail qemali me mjeker te bardhe
i ra botes an e kand
ne shqiperi per te ardhe
me disa trima te rradhe
e te permallur e beri
shqiperine vend te pavarur

- poezi nga Xhenisa Memolla


- Poezia u dërgua nga Xhenisa Memolla -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  129

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019