A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

E Zemeruar

Jam e zemeruar pa patur qellim ,
gjera te pakuptimta mblidhen ne nje mendim .
Sado perpiqem , zgjidhje nuk gjej ,
mendohem dhe kuptoj se sa vlej .
E zemeruar per nje problem pa rrugedalje ,
pres me se koti te me kerkone falje .
Por kuptoj se koha qe moti ka ndrshuar ,
e vetme perdhe serisht e zemeruar .
Perpiqem me vetvete situaten te kuptoj ,
godas , ulerij , e cmendur vrapoj .
Sot nga moskokecarja urrej dhe veten time ,
por akoma degjoj me mijera kercenime .
E enderroj veten time te vdekur ,
ne gjuhen vulgare eshte nje fjale e mbetur ...

- poezi nga Xhenisa Memolla


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019