A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Qaj

Qaj!Bashkë me mua qajnë dhe kujtimet ,
duke menduar të shumtat injorimet.
Do qaj derisa sytë sdo të kenë më lot për të derdhur ,
Do qaj derisa me lotët e mi , e vetme do të jem dehur ,
Do qaj derisa varri do të më pranojë ,
Do qaj kur të shoh se veç korbat e zi mbi varrin tim do vajtojnë .

- poezi nga Xhenisa Memolla


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019