{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Krujë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Maj 1996
  • Horoskopi:
  • ♉ DemiBiografia

BIOGRAFIA: Xhenty është një këngëtar dhe autor këngësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop dhe reggae. Prindërit e tij janë nga Kruja dhe e kanë quajtur djalin e tyre pas mbretit ilir, "GENT", një mbreti i fuqishëm i Ilirisë, sepse donin që biri i tyre të trashëgonte fronin e mbretit në karrierën e tij. Që kur ishte fëmijë ai filloi të dëgjonte muzikë Hip Hop të këngëtarëve të famshëm të asaj kohe në Shqipëri, dhe në të njëjtën kohë filloi të këndonte Hip Hop para pasqyrës. Vëllezërit e tij e panë atë që ai e donte muzikën dhe për këtë arsye ata i...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 2