Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhenty - Letra Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


REFRENI

Per shqipet jasht atdheut
ata ma din hallin
aty ku nona mleu
me u kthy mka mar malli

Pjesa 1

U largova prej atdheut tu mendu se gjej me mir
Kshuqe mora udhen dit me shi hala pa gdhi
nona shkret ne perqafim e di vet lot ne sy
baba duket qe nshikim qe zemra ju ka ca ndysh
bo kujdes djali im kerkujt mos i ki besim
prej shpie jam sot tut qit po zemren e kam me ty
se pa ty nuk ka gzim sdi se si tjetojm nket shpi
te jet per mu sdu qe te iksh je i rrit ti e din
bab e di ke dashni edhe un fort per ju
vec shiko pak perreth edhe mthuj ca je tu shiku
varferi fat i zi politik vec politik
ket atdhe shum e du por duhet ekonomik
shohim horra dit per dit ah SHQIPNI e shkreta ti
zihen vec per karrik sdun me dit per varferi
sdun me dit jo sdun me dit pa thu kur do shohim drit ??
kshu qe un e kam nda mendjen me e marr rrugen me ik

REFRENI
(X2)
Per shqipet jasht atdheut
ata ma din hallin
aty ku nona mleu
me u kthy mka mar malli

PJESA 2

Sot kam arrit mos u merzit se me shnet ndihem mir
kam taku ca shok t'vjeter qe jan gzu kur mkan prit
pun kam gjet do boj lek ska rendsi tjet ca t'jet
mjafton vetem tvij atje dhe tju shof ju tu qesh
Dit kalojn vec rutin po cdo git e njta gjo
kalojj nrrug n'gjoj tu fol por jo nuk i kuptoj
gjuha problem shum problem po un si vras ment
ju e dini edhe vet qe nshkoll dobet kam qen
kalojn muj kalojn vjet jam bo sikur rob i gjet
ngelem tu i trazu ment diku knej neper kurbet
edhe pak vlla edhe pak dita jon shpejt po vjen
mrom ju kam pa n'onderr siku bashk ishim mbledh
bonem plot muhabet ju tregova se ckam hek
besom kur ju kisha afer dhimbja mu largu krejt
letren duhet me e mbyll se erdh ora per me flejt
neser kur tua lexosh puthe nonen nvenin tem

REFRENI
(X3)
Per shqipet jasht atdheut
ata ma din hallin
aty ku nona mleu
me u kthy mka mar malli


Ky tekst u dërgua nga Daniel.Gega.37Xhenty
Publikimi: 19/10/2015


Xhenty - Letra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Letra".
3. Video është e këngës "Letra", por nuk këndohet nga Xhenty.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhenty:


Komente 0