Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhenty - Dashni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

VERSE 1:

TY TDU ME SHUM SE PAREN
NGADO QE SHKON TNDJEK SI I MARR YEH
PER MU JE E VETMJA VAJZ QE
NJEKOHESISHT TRUNIN EDHE ZEMREN MA KE MARR

A SE BESON QE PER MU JE E SHTRENJT
MJAFTON ME DAL JASHT EDHE PYT KREJT
ATO E DIN SE E KUJT TI JE
SA SHUM TDU DO E SHKRUJ DHE NE QIELL

HAJDE KAPMA DOREN SHKOJM N’MREKULLIT E BOTES
ATO QE KE ONDERR UN TI JAP N’PLLOM T’DORES
KREJT C’KA IMAGJINON DO TA MUNDSOJ UN SOT
KURR NUK DO PENDOHESH PER ZGJEDHJEN QE KE BO GOC

HAJDE KAPMA DOREN DHE PERJETOJM ONDRRAT
ZERI JOT I EMBEL MA BON MISHIN KOKRRA
DUA TE PERQAFOJ SOT E PERGJITHMON
KURR MOS TA HARROSH SE SJE VETEM NE KET BOT

CHORUS :

DASHNIA NRRADH TPAR E PER TJERAT SMA NI
SNA INTERESOJN KTO SNA INTERESOJN KTO
ME KOH E KAN HUMB SENSIN E FJALES DASHNI
PO UN HALA TDU TY GOC UN HALA TDU TY GOC

VERSE 2:

JEPMA 1 BUZQESHJE TI MJEP FORC SI KREATINA
DOREN MA SHTRENGON MBUSHEM FORT NGA KENAQSIA
DOT SI IMAGJINON NDJENJAT E MIA
HAPE ZEMREN TIME EDHE HAPI SYT MIR

EMRI JOT SESHT I SHKRUJT POR ESHT VULOS MIR
QE KURR N’JET MOS T’KET TJETER DASHNI
TI TJESH E VETMJA PER SYT E MI
TJERA KALOJN PLOT POR UN SYT I MBAJ TE TI

A E DIN SE SI I MARR TDU
ZEMER DU ME ARDH E DIKU DU ME TCU
DHE PSE DASHNIS TI NUK JA THU
SE JAM I PARI PER TY TI E FUNIT PER MU

NAMA NAMA DOREN TU TREGOJM SI FUNKSIONOJM NA
INAT PO KAN SHUM KUR E DIN QE SHKOJM NA
SHOFIM NJONI TJETRIN NUK SHOFIM SE CA THOT BOTA
SECILI KA JETEN E VET NA KEMI TONEN

AUTRO :

DERI N’FUND T’JETES KAM ME T’DASHT SHUM
S’MENDOJ PER TJETER TI KE LON VUL
TI THYVE TABUT QE I KISHA N’TRU
I PARI PER TY TI E FUNDIT PER MUNuk kemi video për këtë këngë.


Xhenty
Publikimi: 23/09/2017


Xhenty - Dashni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashni".
3. Video është e këngës "Dashni", por nuk këndohet nga Xhenty.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Xhenty:


Komente 1