TEKSTESHQIP

Xhenty
Ndjenja Te Pastra
Lyrics

Jam I Ulur Ne Nje Cep, Dhe Po Mbytem Ne Mendime
Plot Pytje Pa Fund Qe Rrjedhin Ne Mendjen Time
Si Lum Pa Mbarim, Pytje Qe Duken Pa Kuptim
Kam Nevoj Per Nji Shpjegim, T'lutem O Zoti Im

Pyes Lotin Neper Faqe Pse Ti Gjumin Ma Prish
Ai Me Thot Pyet Zemren, Nese Kete Don Ta Dish
Pyes Zemren "Oj Zemer" Ti Pse Rreh Kaq Fort
Se Pa Ate Qe Don Ti Un Smundem Te Jetoj Dot

Pyes Shpirtin Tim, Pse Valle Vetem Renkon
Po Si Mund Te Ndjesh Gezim, Kur Ajo Te Mungon
Me Mungon... Dhe Kete Nuk E Perballoj Dot
Zemra Po Me Digjet, Edhe Shpirti Vajton Lot

Nje Dit Kur Te Zgjohesh, Mos I Laj Syt Me Lot
Se Dikush Tjeter Do Tregoj Se Sjam Ne Ket Bot
Ti Mos Pyet Si Vdiqa Por Pyet Si Jetova
Pyet Si Me Shkuan Ditet, Qe Pa Ty I Kalova

Ref. X2:
Ne Zemren Time Je Ndjenja Ma E Paster
Sa Her Iken Larg Zemra Te Kerkon Afer
Te Adhuroj Me Shpirt Se Ti Je Jeta Ime
Personi Qe E Mbush Me Jet Qenjen Time

Nese Do Ylberin, Duhet Ta Durosh Shiun
Nese Do Dashurine, Duhet Ta Durosh Dhimbjen
Dhimbja Me Ka Pushtuar, Me Ka Pushtuar Ndenja
Malli Shum M'ka Marr Per Ty Po Me Ther Zemra

Ne Syt E Tu Kur Shihja,
Nje Dridhje Me Pushtonte,
Nje Ndjenj Fort E Rralle,
Zemren Ma Sundonte
Pasqyr Shikim I Larget,
Ish Ky Veshtrimi Im
Me Duket Se Aty Shikoja Fatin Tim...

Oh Sa Shume Te Ndjeja,
Sa Shume Enderroja
Ne Qiellin Me Te Paster,
Me Ty Sec Fluturoja,
I Prekja Yjet, Diellin,
Sme Trembnin Jo Stuhite,
Me Ty Isha I Forte,
Asgje Nuk Kisha Frike...

Jam Me Ty Ne Cdo Moment,
Dhe Pse Je Larg Jam Me Ty
Ftyren Tende Kam Ndermend,
Imazhin Tend Mbaj Ne Sy
Te Kerkoj Ne C'do Kristal,
Si Thesarin Me Te Rrall
I Them Un Kohes Ndal,
Ndal Te Lutem Se Kam Mall

Ref. X2:
Ne Zemren Time Je Ndjenja Ma E Paster
Sa Her Iken Larg Zemra Te Kerkon Afer
Te Adhuroj Me Shpirt Se Ti Je Jeta Ime
Personi Qe E Mbush Me Jet Qenjen Time

DËRGOI:
Renditja:
Top 200