TEKSTESHQIP

Xhenty
Gjithmon Do Te Kujtoj
Lyrics

shpirti n'paqe
se kjo jet s'paska pas kurr drejtsi

ishte dita 9 kur e mora at lajm t'zi
babi ka vdekur me than si per cudi
mu erresuan syte.nuk doja ta besoja
s'te kisha me prane s'smund te te perqafoja
kur te pashe te shtrire,dukeshe si ne gjume
bertita me t'madhe eja zgjohu tek un
por ti nuk degjoje,asnje fjal nuk ma the
nuk m'i fshive lotet qe derdheshin perdhe
ka kaluar koh dhe un kam mall per ty
te me puthesh embel e te me mbash ne gji
thon qe koha cdo plag sheron dhe kjo esht e vertete
por djali babim s'e harron,e kujton per jet

bab gjithmon do te kujtoj,e n'zemer ste harroooj
gjithmon do jesh me mua [2x]

mos mendo qe te harrova qe nuk shkruaj me per ty
kam dhimbje o bab kam shum lot ne sy
me mungon preri yt ku koken kam mbeshtet
kur qaja per t'kalumen e kisha shum te leht
ai zeri jot i embej shum me mungon
i kujtoj ato caste djali jot s'i harron
keshillat qe i degjoja,un per cdo dit
bir behu i fort,thoje nuk ja vlen me u merzit
nuk jam me i ngjushem askend nuk po e degjoj
shpesh nga vujtjet dhe miqt po i injoroj
un keshtu nuk isha por nga dhimbjet e fitova
un s'po mundem te pajtohem me humbjen qe perjetova

bab perher do te kujtoj,e n'zemer ste harroj
gjithmon do jesh me mua [2x]

DËRGOI: