TEKSTESHQIP

Xhenty
Nuk Ndalojm
Lyrics

E SJELLI DHE NI SEN , TUJ SFIDU AKREPAT N'OR
AJNSHTAJN I MUZIKES E MORI STAFETEN N'DOR
N'DOR E KA SITUATEN,DICKA NESE DO TA DISH
NOTAT E KSAJ DROGE TI THURI PORSI KMISH
NESE DON ME DIT SE KU MARR INSPIRACION
E KOM NJI PRINCESH E JETEN SI LULE MA BON
PO DESHTON .... MANIA JOTE ME M'UL POSHT
OU MESA DUKET PO T'METET SHARRA N'GOZHD
ZANAFILLA E KSAJ LOJE E KA SEKRETIN N'GJAK
DESHIRA PER T'MARR HAK DHE PUNES ME I VU KAPAK
SUKSESI KTIJ BIZNESI E KA SEKRETIN N'ZEMER
BESO ZOTI ASHT 1 EDHE JO NUK KA TJETER
ASHT BIZNES I VJETER KJO PUNA E DYFTYRSISE
KA ARDH NJI KOH,NUK I ZIHET BES SHOQNIS
S'KOM NEVOJ PER LAJKAXHI,QE T'MAJN SI ZOTRI
UN T'COJ N'RROT T'SAMS,ATY KU S'TA VAR NJERI

REFRENI:
SA HER T'JERT PER NE PO FLASIN
SHUM NA DOJN, E SHUM PO PLASIN
DIT PER DIT PO SJELLIM VLERA
NUK NALOJM JO SA T'JET JETA

NDALU VEC PER PAK,DHE GJEJ ARSYJEN PSE JETON
A KA NAJ SEN QE T'BON KRENAR DHE KAMPION
A KE TI NAJ VLER , QE KRENON BAB E NON
ARSYJE PSE NJI FEMER TY TE VLERSON
PO FLAS PER NJI FEMER E JO DAVA PUSASH
QE SHITEN ME KILE ,PA PIK FIJE GUSTOSH
TE DUHET NJI MAKIN, ME LLOGARIT CKE ARRIT
KE NEVOJ PER TRU N'KOK EDHE PAK MATEMATIK
NUK BOJ RRENA ME BISHT ,POR PO SJELLI MESAZHE
KUR JENA NE DISTANC , S'KA NEVOJ PER SHANTAZHE
INTERESANTE,, PO SHKON RROTA E BOTES
TAN PO T'JAPIN UJ ME FUNDIN E GOTES
SA TE MARRESH FRYM,EDHE SA TE JESH GJALL
FATIN E NJERIUT TI E KI T'SHKRUJTME N'BALL
FALEMDERIT ZOT, PER T'GJITHA T'MIRAT QE M'KE DHAN
NE CDO HAP QE E MARR E PERMENI EMRIN TAN