TEKSTESHQIP

Xhenty
Dashni
Lyrics

VERSE 1:

TY TDU ME SHUM SE PAREN
NGADO QE SHKON TNDJEK SI I MARR YEH
PER MU JE E VETMJA VAJZ QE
NJEKOHESISHT TRUNIN EDHE ZEMREN MA KE MARR

A SE BESON QE PER MU JE E SHTRENJT
MJAFTON ME DAL JASHT EDHE PYT KREJT
ATO E DIN SE E KUJT TI JE
SA SHUM TDU DO E SHKRUJ DHE NE QIELL

HAJDE KAPMA DOREN SHKOJM N’MREKULLIT E BOTES
ATO QE KE ONDERR UN TI JAP N’PLLOM T’DORES
KREJT C’KA IMAGJINON DO TA MUNDSOJ UN SOT
KURR NUK DO PENDOHESH PER ZGJEDHJEN QE KE BO GOC

HAJDE KAPMA DOREN DHE PERJETOJM ONDRRAT
ZERI JOT I EMBEL MA BON MISHIN KOKRRA
DUA TE PERQAFOJ SOT E PERGJITHMON
KURR MOS TA HARROSH SE SJE VETEM NE KET BOT

CHORUS :

DASHNIA NRRADH TPAR E PER TJERAT SMA NI
SNA INTERESOJN KTO SNA INTERESOJN KTO
ME KOH E KAN HUMB SENSIN E FJALES DASHNI
PO UN HALA TDU TY GOC UN HALA TDU TY GOC

VERSE 2:

JEPMA 1 BUZQESHJE TI MJEP FORC SI KREATINA
DOREN MA SHTRENGON MBUSHEM FORT NGA KENAQSIA
DOT SI IMAGJINON NDJENJAT E MIA
HAPE ZEMREN TIME EDHE HAPI SYT MIR

EMRI JOT SESHT I SHKRUJT POR ESHT VULOS MIR
QE KURR N’JET MOS T’KET TJETER DASHNI
TI TJESH E VETMJA PER SYT E MI
TJERA KALOJN PLOT POR UN SYT I MBAJ TE TI

A E DIN SE SI I MARR TDU
ZEMER DU ME ARDH E DIKU DU ME TCU
DHE PSE DASHNIS TI NUK JA THU
SE JAM I PARI PER TY TI E FUNIT PER MU

NAMA NAMA DOREN TU TREGOJM SI FUNKSIONOJM NA
INAT PO KAN SHUM KUR E DIN QE SHKOJM NA
SHOFIM NJONI TJETRIN NUK SHOFIM SE CA THOT BOTA
SECILI KA JETEN E VET NA KEMI TONEN

AUTRO :

DERI N’FUND T’JETES KAM ME T’DASHT SHUM
S’MENDOJ PER TJETER TI KE LON VUL
TI THYVE TABUT QE I KISHA N’TRU
I PARI PER TY TI E FUNDIT PER MU
INFO
Siç është bërë traditë në showbizin shqiptar, ky krijim muzikor u prezantua tek audienca i ilustruar edhe me anë të një klipi muzikor, i cili u publikua me datë 23 Shtator 2017.