Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Emri i Vërtetë:
  • Regjep Maksuti
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Xhero është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Xheroo antari i grupti FER, ne vitin 2009 grupi FER realizoj albumin e par "LSHOJA ZONIN" n'album kan duet me reprat e njohor Lrical Son e Gjikal. Emri i vertete i Xheroos është Regjep Maksuti dhe kreu shkollen e mesme ne Ferizaj tek "Faik Konica". Ai bashkpunoi me shume kengetare te tjere si Stine, Ledri vula, Ingrid Gjoni, Getinjo etj. Më datë 27 Gusht 2011, Xheroo & Stine publikojnë videoklipin "Asgje S'mungon". Videoklipi u prodhua nga EMF...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Lil' Liri

Lumi B

Elinel

Alidema

Big Wolf

Real Mc

Real 1

Mc Qoppa

Tiki

Barooti


Tags: Xheroo, Xhero, Regjep Maksuti

Krijo Një Kartolinë