A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhesika Pengili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 15 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Xhesika Pengili është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ka nisur rrugetimin per shpalosjen e talentit te saj ne programin "Gjeniu i Vogel 7" e me pas ne Festivalin e 52-te te Femijeve, me nje kenge te kompozitores Metila Dervishi. Në vitin 2016, Xhesika Pengili merr pjesë në Gjeniu I Vogel 7. Në Qershor 2016, Xhesika Pengili merr pjesë në JESC 2016 me këngën "Largoje Trishtimin"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Gjeniu I Vogel

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ilva Latifi

Klea Fureraj

Rreze Bekteshi

Ana Kodra

Denisa Dehari

Alisa Jerliu

Sijeta Hoti

Donika Nuhiu

Melissa Magnanelli

Aulona Limani


Tags: Xhesika Pengili

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019