A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhevahir Cirongu

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Leskovë 
  • Mosha:
  • 60 Vjeç
BIOGRAFIA: Xhevahir Cirongu është një shkrimtar i njohur. Ka lindur në fshatin Leskovë, Tomorricë-Skrapar, në vitin 1959. Arsimin fillor e të mesëm e mbaroi në vendlindje, viti 1981. Vazhdoi për Kulturën Masive (Degën e Librit) në Korçë, dhe mbaroi atë shkëlqyeshëm në vitin 1990. Pranë gazetës "Jehona e Skraparit", ka kryer kursin e gazetarisë. Nga viti 1978 deri më 1987, ai ka bashkëpunuar me kabinetin e gjuhësisë së rrethit skrapar, (skektorin e leksikologjisë dhe leksikografisë). Krijimtarinë e ka...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Ferit Lamaj

Mihal Gjergji

Teodor Keko

Miltiadh Davidhi

Ferdinand Laholli

Viktor Canosinaj

Shaban Cakolli

Mehmet Bislimi

Brahim Avdyli

Abdullah Konoshevci


Tags: Xhevahir Cirongu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019